Начало Спорт Куп медали за Разград от държавното първенството
Куп медали за Разград от държавното първенството
11 June 2008

С пет медала от София се прибраха седмината състезатели на СКЛА „Лудогорец“. Те взеха участие в държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години.

Стартовете се проведоха на националния стадион „Васил Левски“, като близо 400-те спортисти не се уплашиха от проливните дъждове и студеното време. Щафетният отбор на Разград на 4 по 400 м при девойките в състав Мина Кръстева, Борислава Герасимова, Виктория Вълчева и Мария Неделчева, постигна време 4.10 мин. и спечели бронзовите медали – нашите момичета бяха изпреварени единствено от „Тракия 96“-Пловдив и КЛАСА-София.

11_06_2008_atletika.jpg Бен Гетеманс отново доказа класата си на един от най-добрите хвърлячи в България, спечелвайки бронзов медал в тласкането на 6 кг гюле с постижение 15.86 м. Шампион стана бронзовият медалист от световното първенство преди 2 години Росен Карамфилов. С личен резултат от 47.98 м Бен се класира на 4-то място в хвърлянето на диск. Людмил Цонев постигна 17.63 сек. при проливен дъжд в бягането на 110 м с препятствие, високо 1 м и се класира във финала, където зае призовото 8-мо място. Момчил Пенев записа лични резултати в бяганията на 100 и 200 м съответно 11.84 сек. и 24.37, но не успя да се класира в призовата осмица на страната. В по-голямата си част разградските атлети са с 2-3 години по-малки и върхови изяви от тях ще се очакват другата седмица, когато ще се проведе държавното първенство за юноши и девойки до 18 години.