Начало Спорт Три шампионски титли за Разград
Три шампионски титли за Разград
09 June 2008

Истински фурор представлява представянето на разградските боксьори /школници/ в държавното лично отборно първенство. 11 от участвалите 12 състезатели, 7 от които са възпитаниците на спортното училище, на БК „Олимпия“ спечелиха медали.

109 спортисти от страната се качиха на ринга в Ямбол.

09_06_2008_box.jpg Измежду представителите на 27 български клуба бяха определени медалистите в 11-те теглови категории. В актива си момчетата на треньорите Георги Найденов и Стефан Стефанов имат 3 шампионски титли, 2 сребърни и 6 бронзови отличия.

След 4 победи, Никола Върбанов /57 кг/ грабна златото. С титлите на страната се поздравиха още Петър Петров /32 кг/, който е син на треньора Стефан Стефанов, и Хълми Шерифов /71 кг/. Вицешампиони на страната станаха: Иван Петров и Михаил Терзиев, които са с по две победи и с по една загуба в категориите - до 60 и до 67 кг. Бронзови медалисти са: Кристиян Маринов /до 63 кг/, Станислав Атанасов /до 45 кг/, Веселен Недев /до 57 кг/, Марио Маринов /до 36 кг/, Николай Велев /до 54 кг/ и Величко Маринов /до 63 кг/.