Начало Спорт Националът Четин Лятиф – шампион на страната
Националът Четин Лятиф – шампион на страната
16 May 2008

200 борци – кадети /16-17 г./, от 30 клуба от страната си оспорваха титлите и медалите в проведеното в Стара Загора държавно лично отборно първенство. От Разградска област в проявата участваха състезатели от Разград, Лозница, Самуил и Исперих.

04_04_2008_cetin-liatif.jpg Възпитаниците на олимпийската легенда Хасан Исаев и Али Салиев постигнаха нов голям успех, като извоюваха 5 медала. В отборното подреждане разградчани са трети – преди тях са само борците на Сливен и Русе. Не е за пренебрегване фактът, че отличията бяха разпределени между състезатели от 15 клуба.

С пет тушови победи, националът Четин Лятиф /76 кг/ грабна шампионската титла. Той бе награден и със специална купа за най-резултатен състезател на първенството. До схватките за златото достигнаха още Елкин Сали, Али Юсуф и Джингиз Исмет. Те обаче загубиха двубоите си, но грабнаха вицешампионските титли. С бронзов медал се окичи Феркан Юджел. Освен споменатите борци, дял за отборния успех на СК „Лютви Ахмедов“ имат още Хаят Реджеб /пети в категорията си/, Метин Лятиф и Кадир Севджан.

Добре представяне направиха и представителите на СК „Кубадън“ /Лозница/. С 4 победи Мехнур Мехмедов /69 кг/ стана притежател на бронзов медал. Осман Неждет и Исмаил Осман завършиха на пето място в своите категории.