Начало Спорт Мъка, рутина и все пак победа - „Ботев“ /Вр./- „Лудогорец“ 0:1
Мъка, рутина и все пак победа - „Ботев“ /Вр./- „Лудогорец“ 0:1
01 September 2019

Трудна и измъчена победа на „Лудогорец“ снощи във Враца срещу местния „Ботев“ с 1:0 в родното първенство. Единственият гол в мача бе дело на Станислав Манолев, а домакините се постараха, но не успяха да вземат точка от шампионите. Развоят на мача опроверга всички прогнози, че разградчани ще постигнат лесна победа. Нищо подобно – в определени моменти на двубоя „Ботев“ изглеждаше като по-мотивирания и по-атакуващ отбор, но все пак важно е не как е изглеждала играта, а какъв е резултатът. „Лудогорец“ си взе в крайна сметка трите точки и оглави временното класиране с 18 точки, на точка пред „Левски“.

Домакините предложиха много отворен футбол и можеха да открият резултата първи. Все пак класата на гостите си каза думата и те излязоха напред в резултата в 21-ата минута. Битон получи отдясно и пусна много добре между двама към нахлуващия в наказателното поле Дяков. Капитанът на „орлите“ центрира много опасно към Шверчок, на когото малко не достигна да засече с глава, но нахлуващият на задната греда Манолев се възползва и вкара за 1:0 с шут от няколко метра.

До края на полувремето футболистите на „Ботев“ /Враца/ опитаха да притиснат гостите, но не създадоха много опасности.

„Лудогорец“ можеше да вкара втори гол в 45-ата минута, когато Бакалов намери непокрития отляво Чибота, но той футболист шутира в аут.

След почивката врачани продължиха да играят по-агресивно, но първото голово положение бе пред тяхната врата. В 54-ата минута Чибота надбяга Васев и центрира към Шверчок. Таранът стреля с глава, а Костов хвана топката на самата голлиния.

Само 180 секунди по-късно „Ботев“ пропиля най-чистото си положение до този момент. Домовчийски стреля с глава след центриране от фаул, но Ренан, който бе на висота през целия мач, спаси. Последва центриране отляво, след което Дяков за малко не си вкара автогол, пращайки топката в лявата греда.

В 66-ата минута влезлият като резерва Лукоки изведе Бакалов очи в очи с Костов, но нападателят на разградчани шутира в аут. В 72-та минута топката попадна в Шверчок, който ловко се освободи от своя пазач, шутира от около 15 метра, но нацели напречната греда.

В 76-ата минута рефера свири спорна засада на „Лудогорец“ и спря атака, в която Лукоки и Шверчок излизаха срещу вратаря.

В края на срещата врачани имаха няколко отлични шанса за гол, но топката така и не влезе във вратата на „Лудогорец“ и шампионите си тръгнаха с победа. А това в края на краищата е най-важното – все пак след 1-2 седмици никой няма да помни, че играта в мача с „Ботев“ /Враца/ не е била атрактивна и „шампионска“, но трите точки остават.