Начало Спорт Инфарктно! „Лудогорец“ е в групите на Лига Европа
Инфарктно! „Лудогорец“ е в групите на Лига Европа
29 August 2019

Що да е просто, като може да е сложно – долу-горе така се разви снощи лудият реванш на „Лудогорец“ срещу словенския „Марибор“ в плейофната фаза за влизане в групите на Лига Европа. Разградчани категорично надиграха словенския шампион през първото полувреме и със смазващо предимство поведоха с 2:0. Изненадващо след почивката лудогорци допуснаха изравняване, след като очевидно подцениха надиграния вече противник, но в крайна сметка продължават в следващата фаза след две равенства и благодарение на головете на чужд терен – 0:0 в Разград и 2:2 в Марибор.

„В крайна сметка всичко е добре, когато свършr добре“, каза след мача пом.-треньорът Станислав Генчев, който направи първото си лидерско бойно кръщене, водейки тима след освобождаването преди четири дни на титуляра Стойчо Стоев.

Така „Лудогорец“ ще играе в групова фаза в евротурнирите за шести път, като за четвърти път е в групите на Лига Европа.

„Лудогорец“ игра силно през първото полувреме.

В 17-ата минута Марселиньо показа, че е твърде рано старата гвардия да се отписва с лека ръка, като вкара много красив гол и даде преднина на отбора си.

Малко по-късно съставът получи дузпа за нарушение срещу Сисиньо. Кешеру изпълни точно и увеличи увереността на разградчани.

След второто полувреме обаче гостите, които очевидно си бяха повярвали, че са спечелили лесно мача, се отпуснаха и направиха задачата си трудна. В 65-ата минута Маркос Тавареш намали с първия точен удар изобщо в двата мача във вратата на „Лудогорец“. Седем минути по-късно Руди Ванкас изравни и постави разградския състав под огромно изпитание.

„Марибор“ положи много усилия в търсене на победен гол, но нямаше добри възможности.

В 88-ата минута след остро центриране отляво Козмин Моци изчисти, но отигра недобре и топката облиза гредата. Добавените 5 минути наистина бяха инфарктни, но разградчани удържаха и продължиха напред.

България отново ще има представител в груповата фаза на един от двата големи турнира, а в Разград отново ще можем да видим поне два отбора от най-висока европейска класа.

Днес „Лудогорец“ ще научи съперниците си за груповата фаза в 14.00 часа. Разградският тим ще е във втора урна.