Начало Спорт Загуба на кубратчани от „Черноломец“ /Попово/ с 0:1
Загуба на кубратчани от „Черноломец“ /Попово/ с 0:1
28 August 2019

В третия кръг от първенството по футбол на Североизточната трета лига отборът на "Кубрат" посрещна "Чертоломец" /Попово/. Домакините нещастно загубиха двубоя с гол в последната 90-та минута. А преди това, през първото полувреме на кубратчани бе отменено попадение поради фаул на техен състезател.

Преди това, в първия кръг от първенството, срещата "Локомотив" /Русе/ - "Кубрат" бе анулирана, поради отказване от участие на русенския състав по организационни и финансови причини. Във втория кръг кубратския отбор загуби като гост от състава на "Хитрино" с 1:3. Голът за кубратчани отбеляза в 77-та мин. Аян Ирфан от дузпа.

Самата среща с "Черноломец" премина през няколко стадия. В началото гостите, по-високи и снажни, повече владееха топката. В 29-та минута кубратчани можеха и да поведат, но техен гол бе отменен от главния съдия, поради фаул в нападение. През второто полувреме домакините се поразиграха и на няколко пъти застрашиха опасно вратата на съперника. Въпреки старанието си, така и не можаха да отбележат гол. При редките контраатаки на гостите бе застрашена на няколко пъти кубратската врата. Техните удари обаче бяха с вещина спасявани от вратаря. Дойде и 90-на минута, в която след пряк свободен удар централно срещу вратата на кубратчани поповчани ликуваха. Първоначално топката бе отбита, но при добавката, тя влетя във вратата и 0:1 за гостите.

Във временното класиране отборът на "Кубрат" заема 12-то място, с две загуби, голова разлика - 1:4, без спечелена точка. Водач в класирането е "Добруджа" /Добрич/ с пълен актив от 9 точки.

В следващия 4-ти кръг отборът на "Кубрат" ще гостува на варненското село Тополи. Срещата е на 31 август, събота, от 18.00 часа.