Начало Спорт Мъка! Чудовищно превъзходство и ялов резултат! „Лудогорец“ - „Марибор“ - 0:0
Мъка! Чудовищно превъзходство и ялов резултат! „Лудогорец“ - „Марибор“ - 0:0
22 August 2019

„Лудогорец“ не успя да победи снощи словенския „Марибор“ в първия плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа и срещата завърши с нищо и никаквото 0:0. Разградчани имаха чудовищно предимство през целия мач, всяка атака завършваше с удар, скъсаха се да пропускат, отправиха 28 удара към вратата на Пирич, но нито един не влезе. Веднъж и гредата помогна на словенския вратар след изстрел на Марселиньо.

Гостите от своя страна не стигнаха до нито една чиста ситуация пред Пламен Илиев, а освен всичко друго играчите на Дарко Миланич играха над половин час с човек по-малко, тъй като Дино Хотич получи червен картон в 60-та минута. И от това обаче не успяха да се възползват лудогорци, на които явно им е писано да постигат всичко по най-трудния начин.

23_08_2019_lud_2.jpgНадеждите за 30-та победа в евротурнирите на разградчани остават за следващата седмица в

Словения. Нека да припомним нещо любопитно – първата историческа победа в евротурнирите на „Лудогорец“ бе на 25 юли 2013 година. Тогава тъкмо Стойчо Стоев бе станал старши треньор и отборът се наложи с 3:0 над „Слован“ /Братислава/. Историята невинаги се повтаря от първи дубъл, но пък има и втори шанс - от това, което снощи видяхме, можем да очакваме, че воденият от Стоев отбор има всички шансове да надделее над „Марибор“ следващия четвъртък. Стига да няма пропуски като снощните, а и малко късмет е нужен, разбира се, така е в спорта...

А иначе снощният мач може да бъде нещо като летопис на пропуските.

Първият шанс за разградчани бе още в петата минута - Кешеру подаде на Битон, той обаче не успя да насочи добре топката и ударът му мина покрай вратата. В 16-ата минута пък отличен далечен удар на Недялков бе избит в ъглов удар с последни сили от Кенан Пирич.

В 20-ата минута удар на Недялков бе избит от стража, а при последвалата добавка Жоржиньо не успя да се разпише с глава, като Пирич отново спаси. Малко по-късно Кешеру засече с глава центриране на Битон, но топката отново мина встрани.

В 38-ата минута Сисиньо се озова в стрелкова позиция в малкото наказателно поле, но вратарят скъси ъгъла и ударът не се получи.

През втората част инициативата бе отнова за „Лудогорец“. В 55-ата минута Моци можеше да открие след удар с глава, но топката отново мина покрай гредата.

В 57-ата минута „Марибор“ остана с човек по-малко, след като Дино Хотич фаулира Вандерсон и получи втори жълт картон.

В 68-ата минута гол за „Лудогорец“ бе отменен заради засада. Сисиньо прати топката в мрежата, но съдията прецени, че при подаването е бил зад защитата.

Бруталната стрелба към към Пирич продължи с удари на Кешеру, Чибота и Сисиньо. Всички обаче не сполучиха. В 79-та минута Марселиньо едва не строши гредата. С мощен далечен шут той бе много близо до попадение, но гостите отново имаха късмет.

Спорът остава отворен, всичко ще се реши на реванша следващия четвъртък. Видя се, че разградчани са по-добрият отбор, остава и да вкарат някой-друг гол в Марибор.