Начало Спорт Орлите преплуваха бурното море - 1:2
Орлите преплуваха бурното море - 1:2
18 August 2019

Снощи „Лудогорец“ гостува на традиционно неудобния си съперник „Черно море“ /Варна/ в мач от шестия кръг на efbet Лига. Интересното бе, че след изиграните досега кръгове и двата отбора бяха без загуба, като разградчани имаха в актива си една победа повече. Въпреки че се извини публично на треньора Стойчо Стоев, не се опрадваха прогнозите, че Марселиньо ще бъде пуснат веднага на терена като титуляр. Все пак бразилецът се включи в играта в средата на второто полувреме и веднага донесе полза за отбора си.

Първата заплаха пред вратата на Пламен Илиев бе отправена в 3-ата минута. От сравнително далечно разстояние Андраде стреля, но стражът на Орлите не бе затруднен. Ответната реакция на гостите бе в 20-ата минута, когато Кешеру шутира, но неточно. Няколко минути по-късно Дан Битон също опита да прати топката в противниковата мрежа, но и той не успя.

В 26-ата минута „Лудогорец“ се оказа в критично положение, когато футболисти на „Черно море“ изградиха перфектна атака и Аристот Ндонгала стреля от близко разстояние. Тук на висота бе Пламен Илиев, който спаси почти сигурен гол.

Все пак добрата игра на домакините даде резултат. В 28-ата минута Родриго премина Терзиев и прати топката в десния ъгъл на Илиев – 1:0. Малко по-късно от създалата се напрегната ситуация се възползва Дан Битон, който от пряк свободен удар прати топката към най-отдалечения ъгъл на вратата на „Черно море“ и за радост на Орлите тя влезе – 1:1. Десет минути по-късно се появи още една опасност пред вратата на Дюлгеров. След комбинация между Жоржиньо и Кешеру румънецът стреля, но точно срещу вратаря на „Черно море“, който спаси.

Още в началото на второто полувреме варненци отново показаха, че играят за победа. В 51-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар от страна на Андраде топката уцели гредата на „Лудогорец“. В разстояние на петнайсетина минути четирима футболисти на „Черно море“ и двама на „Лудогорец“ /Дяков и Илиев/ бяха наказани с жълти картони. Секунди след появата си на терена, в 74-ата минута Марселиьо центрира към Кешеру, който не се поколеба да докаже майсторството си и резултатът стана 1:2.

В следващите минути играта се изнерви, в резултат на което последваха още картони. За жалост Марселиньо игра много малко в този мач. След два последователни жълти картони, той бе принуден да напусне терена.

В крайна сметка снощи „Лудогорец“ постигна трудна победа с 2:1 и продължава да е едноличен лидер във временното класиране.