Начало Спорт Пак само Разград ще представя България в Европа
Пак само Разград ще представя България в Европа
15 August 2019

„Лудогорец“ снощи без особени усилия надделя с 4:0 над „Дъ Ню Сейнтс“ от Уелс в мач от третия квалификационен кръг от Лига Европа и с общ резултат 9:0 от двата мача отива на бараж за участие в групите на европейския турнир.

В следващата фаза на турнира разградчани ще срещнат словенския „Марибор“, отпаднал от битката за Шампионската лига от „Розенборг“ с общ резултат 2:6.

Другите два български отбора отпаднаха от втория по сила европейски турнир. След 1:1 в София, ЦСКА загуби с 1:0 реванша в Украйна срещу „Зоря“ /Луганск/. „Локомотив“ /Пловдив/ пък приключи участието си в Лига Европа след две загуби с по 1:0 от френския „Страсбург“.

През целия мач снощи разградчани доминираха, мощно подкрепяни от около 200 свои привърженици, повечето от тях наши сънародници, работещи на Острова. След като през целия мач не спряха да скандират „Българи, юнаци!“, накрая екзалтираните наши фенове запяха и химна на България. Браво на футболистите, браво на агитката!

„Лудогорец“ започна много активно срещата на най-стария действащ стадион в света - „Рейскорс граунд“ в Рексъм, но пропусна три положения до 21-ата минута чрез Баджи, Манолев и Шверчок. В продължение обаче само на 6 минути в края на първата част паднаха две попадения - на Шверчок и Лукоки в 36-ата и 42-ата минута.

През втората част „Лудогорец“ обяснимо понамали оборотите, въпреки това в 78-ата минута Шверчок засече центриране на Вандерсон и вкара за 3:0 с глава.

В продължението се разписа и Дан Битон, като прехвърли вратаря на домакините с „падащ лист“.

В неделя разградчани ще имат далеч по-сериозна задача във Варна срещу „Черно море“ в мач от родното първенство. А голямото следващо предизвикателство са двата мача с „Марибор“ на 22-ри и 29-ти август, като първият ще е в Разград.