Начало Спорт „Локомотив“ спъна „Лудогорец“ - 1:1
„Локомотив“ спъна „Лудогорец“ - 1:1
04 August 2019

След убедителното си представяне в първите три кръга на efbet Лига, снощи „Лудогорец“ гостува на „Локомотив“ /Пловдив/. Целта на водения от треньора Стойчо Стоев тим бе победа и запазване на лидерската позиция.

Интересът към дербито на четвъртия кръг бе подсилен и от това, че двата отбора вече се изправиха един срещу друг през новия сезон в мач за Суперкупата на България, спечелен с 2:0 от разградчани.

Интригата беше дали футболистите на „Локомотив“ ще успеят да се реваншират и да запазят място в челото на временното класиране.

Срещата започна с обичайното за подобни двубои темпо. Още в 10-ата минута дойде първия инфарктен момент. Беше отсъдена дузпа в полза на „Лудогорец“, но ударът на Дан Битон бе неутрализиран от вратаря на домакините Пиргов.

В следващите няколко минути последваха последователни удари в двете врати, но до гол не се стигна. Като цяло през повечето време топката се владееше от гостите, въпреки че Пламен Илиев три пъти трябваше да спасява опасни изстрели към вратата си.

В 36-ата минута Вандерсон проби в противниковото наказателно поле и подаде към Жоржиньо, който стреля, но безуспешно.

При атака в наказателното поле в 58-ата минута Вандерсон бе спънат и въпреки очевидната дузпа, реферът я пропусна.

Първият гол в мача падна в 61-ата минута, когато със страхотен шут Карагарен не даде никакъв шанс за вратаря Илиев – 1:0 за „Локомотив“. Три минути по-късно с точен диагонален изстрел Вандерсон изравни – 1:1.

В оставащото време до края мача последваха взаимни безуспешни опити на двата отбора да променят резултата в своя полза. Така срещата завърши без победител и след четвъртия кръг „Лудогорец“ продължава да е на първо място с 10 точки. На три точки след Орлите, но с мач по-малко, са съставите на „Левски“ и „Черно море“ /Варна/.