Начало Спорт „Лудогорец“ разби „бистришките тигри“ след здрав отпор
„Лудогорец“ разби „бистришките тигри“ след здрав отпор
31 July 2019

„Лудогорец“ победи „Витоша“ /Бистрица/ с 2:0 в среща от третия кръг на първенството. Първият гол дойде чак в 79-ата минута след удар на Якуб Шверчок след удар отблизо, а десет по-късно отново той стреля след контраатака, а топката се удари в крака на Лукоки за 2:0.

Разградчани оглавиха класирането с три победи в три мача и са единственият тим у нас без загубена точка от началото на сезона, докато „Витоша“ е на дъното без точка в три двубоя.

За „Лудогорец“ мачът бе генерална репетиция за двубоя в четвъртък с исландския „Валур“ в реванш от Лига Европа при 1:1 като гост, когато е ясно, че домакините отново ще нападат, а гостите ще се бранят здраво и ще търсят своя шанс на контраатака.

Мачът започна с натиск на „Лудогорец“ и няколко далечни удара към Николай Георгиев. Гостите обаче залагаха на стабилна защита и не позволяваха на домакините да влизат в наказателното им поле. Стражът на столичани трябваше да се намесва решително в 39-ата и 40-ата минута след удари на Дан Битон от около 25 метра. Отново израелецът опита късмета си в последната минута на първата част, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

Втората част не предложи нещо по-различно – натискът на домакините продължи с атаки към вратата на гостите, пропуск в началото направи Чибота. В следващите минути Шверчок, Валдерсон и отново Чибота бяха близо до гола, но след час игра резултатът в Разград беше 0:0 въпреки опитите на домакините. Дан Битон също опита от фаул в 62-та минута, а две по-късно центрира опасно, като вратарят на „Витоша“ изпусна топката и Шверчок пропусна отблизо. Пред вратата на гостите продължи да ври и кипи, като стражът на „Витоша“ Николай Георгиев се справи с удар на Чибота.

В 72-ата минута треньорът на „Лудогорец“ Стойчо Стоев пусна в игра Джоди Лукоки и Димо Бакалов, с което тимът му заигра с петима офанзивни футболисти. В 77-ма минута „Лудогорец“ имаше основателни претенции за дузпа за игра с ръка, но реферът Радослав Гидженов замълча.

Минута по-късно Якуб Шверчок се разписа за 1:0, след като в непосредствена близост до вратата финтира съперник и със силен удар насочи топката под напречната греда.

До края „Витоша“ опита да тръгне напред, за да търси изравнителен гол, но тимът се оголи отзад и получи второ попадение в мрежата си. В последната 90-а минута холандецът Джоди Лукоки беше записан сред голмайсторите, сред като рикоширала в крака му топка влезе във вратата на „Витоша“ след изстрел на Шверчок.

„Първото полувреме го изиграхме погрешно. Бяха се затворили, а ние играехме през центъра, забравихме фланга. Там ни е силата и имаме скоростни футболисти. Второто полувреме имаше коренна промяна, използвахме скоростта и беше въпрос на време да се отбележи гол, да се отвори и „Витоша“, коментира треньорът на „Лудогорец“ Стойчо Стоев след срещата.

Снимки: Мехмед АЗИЗ