Начало Спорт Засега само равен, хубавото предстои в Разград! „Валур“ - „Лудогорец“ - 1:1
Засега само равен, хубавото предстои в Разград! „Валур“ - „Лудогорец“ - 1:1
26 July 2019

В Европа няма и не може да се очаква, че има фаворити и аутсайдери – това се видя снощи в мача на „Лудогорец“ в Рейкявик срещу исландския „Валур“ от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Разградчани взеха важна точка и имат всички шансове в реванша да преодолеят исландците, стига, разбира се, да не допускат грешки, каквито не им приличат срещу отбор от определено по-ниска класа. През първото полувреме „Валур“ отправи един удар към вратата на разградчани и вкара гол след неадекватна намеса на Пламен Илиев.

След лошото начало разградчани направиха всичко възможно да обърнат мача, но изравнителният гол дойде чак в добавеното време на мача чрез Анисе.

Срещата започна спокойно, с превес на „Лудогорец“. Разградчани обаче изненадващо допуснаха попадение още в 11-ата минута. Домакините изпълниха статично положение, а топката бе избита, но попадна в Ласе Петри, който бе на около 22-23 метра диагонално към вратата на българския тим. С мощен удар той изненада Пламен Илиев, който очакваше центриране.

„Лудогорец“ натисна своя съперник и положенията пред вратата на исландците се редяха едно след друго. Кешеру оставен непокрит от няколко метра не успя с глава да уцели вратата, а след него Горалски стреля силно покрай вратата. Рафаел Форстър от пряк свободен удар накара стража на „Валур“ да се разтегне максимално, за да избие в корнер.

В началото на втората част „Лудогорец“ натисна още по-силно, а Стойчо Стоев засили офанзивната мощ с вкарването на Шверчок и Вандерсон. Бразилецът можеше да вкара, но бранителите на „Валур“ предотвратиха гол. Жоржиньо и Кешеру също можеха с удари с глава да вкарат, но и двата случая, топката профучаваше покрай гредата.

„Лудогорец“ можеше да допусне втори гол при единствената сносна атака на „Валур“ през втората част. Джонсън получи на границата на наказателното поле, финтира и стреля между краката на защитник, но Пламен Илиев с върха на пръстите успя да избие в корнер, реванширайки се за баламския гол, който допусна през първото полувреме.

Натискът на „Лудогорец“ бе непрестанен /15 удара в рамките на вратата през целия мач/, но някак домакините все успяваха да избегнат попадението. Шверчок и Кешеру се разминаха с гола в последните минути.

В добавеното време на мача Вандерсон центрира пред вратата на „Валур“, където Абел Анисе с глава от няколко метра вкара за 1:1, с което доста улесни „Лудогорец“ за реванша.