Начало Спорт „Лудогорец“ попиля „Берое“ на собствения им стадион
„Лудогорец“ попиля „Берое“ на собствения им стадион
22 July 2019

След много силна игра, в събота „Лудогорец“ разгроми като гост „Берое“ в мач от втория кръг на първенството на efbet Лига. След изразителната си победа с 4:2 шампионите са с пълен актив от точки. По два гола отбелязаха новото попълнение Жоржиньо и Кешеру, като младото крило асистира много успешно за втория гол на румънеца, който в двата кръга вече има общо четири точни попадения в противниковите врати.

В началото домакините от Стара Загора опитаха да атакуват вратата на Пламен Илиев, който реагира правилно на първата опасност.

В 8-ата минута дебютантът на „Лудогорец“ Жоржиньо преодоля защитата на „Берое“ и изведе отбора си напред в резултата.

След две неуспешни разигравания на домакините, Жоржиньо отново зарадва съотборниците си като вкара втори гол, след подавания от Анисе и Битон.

Заради нарушение на Антон Недялков срещу Зоран Йосипович главният съдия на срещата Драгомир Драганов отсъди дузпа, след която резултатът стана 1:2.

В 53-ата минута Недялков подаде на Кешеру, който веднага доказа уменията си на голмайстор – 1:3. Три минути след това румънецът отново бе безпогрешен - 1:4.

В 67-ата минута се появи нова възможност за „Лудогорец“ - Вандерсон се изправи сам срещу вратата на „Берое“, но Душан Перниш изби топката, която бе на път да влезе за пети път.

Последното голово положение за Орлите през мача се появи в 83-ата минута, когато Кешеру и Лукоки навлязоха опасно в наказателното поле на „Берое“, но Душан Перниш неутрализира атаката.

Вторият гол за домакините падна в последната 90-та минута на двубоя, когато отново се отличи Йосиповеч, който този път вкара с глава.