Начало Спорт „Лудогорец“ стартира успешно в похода към 9-та си поредна титла
„Лудогорец“ стартира успешно в похода към 9-та си поредна титла
15 July 2019

Клаудиу Кешеру имаше ключова роля за първата победа на „Лудогорец“ за сезона. Шампионите започнаха с успех в Първа лига, като се наложиха с 2:0 срещу новака „Царско село“ и с това започнаха успешно похода си към деветата поредна титла.

Кешеру отбеляза и двата гола, първият от които от дузпа. „Лудогорец“ изигра домакинството си във Велико Търново заради подмяната на тревата на стадиона в Разград и желанието на клуба да запази покритието перфектно за мача от Шампионска лига с „Ференцварош“ в сряда.

„Царско село“, който спечели убедително първото място във Втора лига миналия сезон, не успя да се противопостави на разградчани. Личеше си разликата в класите, макар че, с малки изключения, „Лудогорец“ не излезе с основния си състав. Заради реванша с „Ференцварош“ Стойчо Стоев даде почивка на много от футболисти, като срещу „Царско село“ участие взеха двама таланти от школата на клуба - Доминик Янков и Иван Йорданов. Те се понравиха с някои отлични отигравания и заслужиха аплодисментите на публиката на стадион „Ивайло”.

В седмата минута Жоржиньо бе фаулиран в наказателното поле след единоборство с Йордан Минев и съдията даде дузпа. Кешеру беше точен при изпълнението.

Шампионите продължиха да атакуват възможност, но нямаха много възможности. Жоржиньо не отигра добре при най-добрата. „Царско село“ приключи полувремето само с един неточен удар.

След почивката „Лудогорец“ продължи да е по-дейният отбор и стигна до втори гол. В 67-ата минута след ъглов удар Кешеру изпревари защитник и с глава отблизо вкара втория си гол.

„От резултата съм доволен, от играта съм доволен през второто полувреме, първото полувреме беше по-лежерно, второто заиграхме. Заслужена победа“, каза след срещата старши треньорът Стойчо Стоев, признавайки че вниманието на целия отбор е било насочено към следващия мач в сряда. „Чака ни труден реванш, един грамотен отбор, но ние излизаме с единствена мисъл да отстраним този съперник и ще направим всичко възможно. Новите футболисти още не се се стиковали още, падна ни се и труден съперник още в първия кръг, дадохме им инициативата в първия мач, сега дано не е така“, коментира наставникът на „Лудогорец“ реванш срещу „Ференцварош“.