Начало Спорт Минимална загуба на евростарта, всичко се решава в Разград
Минимална загуба на евростарта, всичко се решава в Разград
12 July 2019

„Лудогорец“ започна участието си в европейските клубни турнири със загуба. Разградчани отстъпиха с 1:2 при гостуването си на „Ференцварош“ на старта на квалификациите в Шампионската лига. Срещата се игра пред пълните трибуни на стадион „Групама Арена“ и беше много интригуваща. И двата отбора създадоха доста положения, но в крайна сметка домакините победиха. За „Лудогорец“ е добре, че отбеляза гол и има шансове за класиране в следващата фаза. Крайният победител, който ще продължи във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, ще бъде определен на реванша в Разград - на 17 юли от 20.30 часа. Както е известно, съперник на „Лудогорец“ или „Ференцварош“ ще бъде „Дюделанж“ /Люксембург/ или „Валета“ /Малта/, които завършиха 2:2 в първата среща помежду си.

Унгарският отбор поведе много рано чрез Токмак Нгуен, но в 31-ата минута Якуб Швиерчок вкара много важен гол за „Лудогорец“. След почивката Олександър Зубков донесе победата на домакините.
Стойчо Стоев започна мача с трима от новопривлечените играчи - Джордан Икоко, Дан Битон и Мавис Чибота. Двубоят беше интересен, с бърз футбол и атаки към двете врати.
Още в четвъртата минута „Лудогорец“ получи възможност след грешка на защитата на съперника, но не се възползва. Две по-късно след центриране от дясно Нгуен изпревари бранител на „Лудогорец“ и даде преднина на отбора си.
Постепенно „Лудогорец“ заигра уверено и натисна здраво. Шверчок и бързите Чибота и Лукоки доста притесниха унгарците и в 31-ата минута дойде изравнителният гол. Чибота  стреля силно, вратарят Дибус изби, а Шверчок стигна пръв до нея и изравни.
След почивката играта отново беше равностойна с атаки към двете врати. В 62-ата минута гол на домакините не беше зачетен заради засада, Малко след това Нгуен преодоля Икоко в наказателното поле на „Лудогорец“ и подаде към Зубков, който пред вратата стреля силно и преодоля Пламен Илиев.
В последните минути унгарците показаха, че опитват да запазят резултата. „Лудогорец“ положи усилия да промени развоя, но нямаше успех.
С обновения си състав „Лудогорец“ показа невероятен потенциал, тъй че има всички шансове да вземе своето на реванша в Разград.
 „Мачът е отворен. „Ференцварош“ победи, но в Разград ще направим всичко възможно да ги елиминираме. Ще търсим по-изразителна победа, защото ако ни вкарат гол, ще бъде по-сложно. Убеден съм, че в Разград ще вземем нужното“, каза след мача старши треньорът на разградчани Стойчо Стоев.
Изпълнителният директор на „Лудогорец“ Ангел Петричев заяви след мача, че резултатът не е добър, но има бъдеще в тези футболисти.
„Резултатът е негативен, но дава шансове на „Лудогорец“ да продължи, а това е по силите на отбора, който има много голям потенциал. За съжаление срещаме отбор като „Ференцварош“ в първия кръг. Може би щеше да бъде различно, ако беше във втори или трети кръг, тъй като имаме нужда да обиграем отбора. Очаквахме да е трудно, но ние знаем, че „Лудогорец“ е добър отбор и показва какво може, когато е опрян до стената. Надявам се, в сряда нашите фенове да осъзнаят, че това е шанс за нас и разчитаме на тяхната подкрепа“, заяви Петричев.