Начало Спорт „Лудогорец“ ликува с четвърта Суперкупа след победа над „Локо“ Пд
„Лудогорец“ ликува с четвърта Суперкупа след победа над „Локо“ Пд
05 July 2019

„Лудогорец“ защити трофея си от Суперкупата на България след успех с 2:0 срещу носителя на Купата на страната от миналия сезон „Локомотив“ /Пловдив/.

Двубоят предложи атакуващ футбол, раздаване и много положения пред двете врати, разградският тим се възползва по-умело от възможностите си и демонстрира безспорна класа. Головете за успеха на „Лудогорец“ вкараха новопривлеченият Мавис Чибота в третата минута и Джоди Лукоки в края на срещата.

Шампионът в Първа лига спечели четвърта Суперкупа, с което се изравни ЦСКА на върха по трофеи.

„Лудогорец“ започна по-уверено и още в третата минута застраши вратата на „Локомотив“. Лукоки проби отдясно и центрира, последва разбъркване и Клаудиу Кешеру продължи към новото попълнение Чибота, който даде преднина на отбора си с удар от границата на наказателното поле.

Ранният гол вдъхнови осемкратния шампион в първенството да продължи да атакува. „Лудогорец“ отново разви атака отдясно, която завърши с центриране към Кешеру. Румънецът направи летящ плонж и насочи топката с удар с глава към вратата, но Мартин Луков спаси. Няколко минути по-късно Кешеру отново имаше възможност, но стреля неточно от воле.

„Локомотив“ постепенно се окопити и опита игра в атака. В 17-ата минута Анте Аралица беше изведен зад защитата, но си поведе нескопосано топката, която излезе в аут.

Положенията пред двете врати идваха едно след друг заради бързите действия на атакуващите футболисти на двата отбора. В края на първата част гол на „Локомотив“ беше отменен заради засада.

Картината не се промени през второто полувреме, като тимът от Пловдив продължи да търси изравнителния гол. В 55-ата минута бързо изпълнение на тъч изведе Аралица зад защитата на „Лудогорец“, като последвалият удар беше спасен от вратаря Пламен Илиев.

Девет минути по-късно Марселиньо можеше да убие интригата в мача, но стреля в страничната греда. Той завърши бърза контраатака, в която се отличи Чибота.

До края на мача „Локомотив“ продължи с опитите за изравнителен гол, но в крайна сметка класата на шампиона, въпреки слабата и некоординирана игра в защита – нещо, което Стойчо Стоев много добре видя и се зарече да отстрани, - си каза думата. Футболистите на Бруно Акрапович се хвърлиха в атака, като от това се изключително ловко се възползва Лукоки, който удвои преднината на „Лудогорец“ с гол в третата минута от добавеното време.