Начало Спорт Шверчок и резервите с победа на последната контрола в Австрия
Шверчок и резервите с победа на последната контрола в Австрия
28 June 2019

Лудогорец“ приключи летния си подготвителен лагер в Австрия с успех. Ден след тежкото поражение с 0:3 от украинския „Шахтьор“, разградчани надделяха над румънския „Ботошани“ с 2:1. Съперникът завърши на 8-ото място в румънския елит през миналия сезон.

Треньорът Стойчо Стоев пробва много от по-младите играчи като Иван Йорданов, Доминик Янков, Венци Керчев и Давид Рибейро. Първи минути записа и Яцек Гуралски, който лекуваше контузия.

Първото положение в срещата се откри пред „Лудогорец“. Якуб Шверчок стреля мощно от около 20 метра, но стражът на румънците изби. След това Керчев отново намери полския таран, който обаче би над вратата. В 33-ата минута „Лудогорец“ отново пропусна – след центриране от Лукоки Георги Терзиев би с глава, но румънският вратар спаси.

28_06_2019_botoshani5.jpgВ 44-ата минута Рибейро намери Шверчок в наказателното поле и полякът направи безпомощен румънеца на вратата за 1:0.

През втората част темпото на игра спадна. „Ботошани“ изравни в 63-ата минута. При корнер за „Ботошани“ Венци Керчев не успя да избие и Мирон реалирира. Минута след това обаче разградчани отново поведоха. Шверчок преодоля защитата и с плътен удар вкара за 2:1. Равносметката за поляка в този мач общо-взето е блестяща: две топки стигнаха до него и последваха два гола – сто процента успеваемост за тарана, който очевидно е в много силна форма.

В предпоследната контрола – ден преди мача с „Ботошани“, разградчани допуснаха разочароваща загуба с 3:0 от шампиона на Украйна „Шахтьор“. Това бе първо поражение за „Лудогорец“ от началото на лятната подготовка, но пък трябва да отбележим, че и съперникът е най-силният от всички противници досега. Разбира се, не бива да се правят генерални изводи от резултатите в хода на подготовката, тъй като се целта на тези лагери е основно да се експериментира в подредбата на състава и в игровите схеми. В този мач дно е

Шахтьор“ поведе рано – още в третата минута, и това доста смъкна гарда на разградския тим. „Орлите“ направиха и доста пропуски в нападение, пък и в защита, от което опитният противник се възползва.

Двубоя пропуснаха титулярите Вандерсон, Драгош Григоре, Яцек Гуралски и Якуб Шверчок. Това, разбира се, нямаше как да не се отрази, а ден по-късно всички видяхме как се обръщат нещата, когато в игра влезе намиращият се в изключителна форма Шверчок.

От Австрия собственикът Кирил Домусчиев обяви, че идва ново класно попълнение. Това ще е сенегалският национал Стефан Баджи, за когото се разбра, че вчера е преминал успешно медицински прегледи. До този момент халфът бе притежание на турския „Бурсаспор“. Полузащитникът е играл за белгийския „Андерлехт“, както и още за турските „Истанбул Башакшехир“ и „Кайзериспор“, също и за „Бран Берген“ в Норвегия. Сенегалецът е на 29 години и има над 200 мача зад гърба си по европейските терени.

А иначе, за феновете на „Лудогорец“ хубавото наистина предстои, както гласи девизът на клуба. От Австрия собственикът Кирил Домусчиев обяви, че се очаква нова класно попълнение. Най-вероятно това ще е сенегалският национал Стефан Баджи, за когото се разбра, че вчера е преминал успешно медицински прегледи. До този момент халфът бе притежание на турския „Бурсаспор“. Полузащитникът е играл за белгийския „Андерлехт“, както и още за турските „Истанбул Башакшехир“ и „Кайзериспор“, също и за „Бран Берген“ в Норвегия. Сенегалецът е на 29 години и има над 200 мача зад гърба си по европейските терени.