Начало
Лекоатлетите на разградското училище „В.Левски“ недостижими за връстниците си в България
12 June 2019

В събота и неделя Сливен беше домакин на финалите по лека атлетика за 5-7 клас от Ученически игри 2019 г.

Освен домакините от Сливен, в състезанието взеха участие победителите от 9-те зони. Разградското училище „Васил Левски“ беше единственото в България, класирало два отбора – момичета и момчета. Момчетата отново бяха недостижими за останалите отбори и грабнаха шампионската титла на България с повече от 24 точки преднина пред вторите.

В индивидуалното класиране Лъчезар Вълчев е с 3 златни медала – на скок дължина с 6.55 м, скок височина – 175 см, и тласкане на гюле – 13.38 м. Христофор Божанов победи на 400 м – 57.38 сек., и на 800 м – 2.13.8 мин.

Момичетата също се представиха достойно и въпреки че почти всички са с 1-2 години по-малки, успяха да се класират на призовото 6-то място. Виктория Иванова спечели златния медал с отличните 63-67 сек., а Натали Колева е бронзова медалистка на 100 м с 13.15 сек.

В понеделник учениците представиха постиженията си на учителския съвет в училището. Там те бяха приветствани от Николай Миланов, ст.инспектор в РУО, и по традиция получиха от него торта и кока-кола.